Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Dzień sportu w SP 22

Do aktywności fizycznej nie trzeba zachęcać żadnego dziecka. Ruch i zdrowa rywalizacja sportowa to wartości, które dla dzieci są szczególnie ważne. A jeśli jeszcze są one połączone ze znakomitą zabawą, ciekawymi pomysłami i nagrodami, to przepis na udany dzień mamy już gotowy. W miniony piątek, 29 maja, w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Sportowe święto, które wpisało się w kalendarz szkolnych działań jako dzień radości, budzenia sportowego ducha i dobrej zabawy. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach indywidualnych i grupowych. Pod czujnym okiem nauczycieli walczyli o jak najlepsze wyniki i nie zrażali się niepowodzeniami. Nasi zawodnicy wykazali się prawdziwie sportową postawą i doskonałą kondycją fizyczną. Bieg sztafetowy, rzut do celu czy tor przeszkód nie miały dla nich żadnych tajemnic. Głośne okrzyki dopingu i zawołania jeszcze bardziej motywowały do wysiłku. Tym razem najlepiej poradziła sobie klasa 7a, która przejęła Puchar Dyrektora Szkoły w kategorii klas IV-VIII i przez cały rok będzie cieszyć się tym zaszczytnym tytułem. Puchar Dyrektora Szkoły w kategorii klas I-III wywalczyła klasa 2a! Nie zabrakło również medali i nagród rzeczowych dla najlepszych zawodników.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i już zapraszamy na kolejne rozgrywki sportowe w przyszłym roku. Życzymy też wszystkim dzieciom z okazji Dnia Dziecka samych radosnych chwil, spełnienia ukrytych marzeń, osiągania niemożliwego i wielkiej wiary w siebie.

29 maja 2024

Piknik rodzinny

29 maja 2024

Spotkanie organizacyjne dla przyszłych pierwszoklasistów

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 22

im. gen. Józefa Bema w Jaworznie

zaprasza rodziców oraz przyszłych pierwszoklasistów

na spotkanie organizacyjne,

które odbędzie się 4.06.2024r.

o godz. 17.00 w naszej szkole.

16 maja 2024

Obchody Konstytucji 3 Maja

W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy w miejskich uroczystościach w 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po Mszy Świętej w Kolegiacie Św. Wojciecha i Św. Katarzyny odbył się przemarsz pod Pomnik Niepodległości. Tam złożone zostały kwiaty, a artyści ATElier Kultury zaprezentowali okolicznościowy montaż słowno-muzyczny. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miasta, licznych instytucji, stowarzyszeń i szkół. Na zdjęciach widzimy poczet sztandarowy, który dumnie reprezentował naszą szkołę.

3 maja 2024
Przejdź do - Europejski Tydzień Szczepień

Europejski Tydzień Szczepień

Europejski Tydzień Szczepień (24 -30 kwietnia) to inicjatywa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Tegoroczne hasło brzmi: Ratowanie życia poprzez szczepienia. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami w załącznikach.

23 kwietnia 2024
Przejdź do - Dzień Kucharza w naszej szkole

Dzień Kucharza w naszej szkole

W ramach doradztwa zawodowego realizowanego w naszej szkole 11 kwietnia 2024 r. klasa 7 własnoręcznie wykonała muffiny. Uczniowie w grupach zapoznali się z techniką wykonania ciasta, zasadami BHP w pracy kucharza - cukiernika, a także nauczyli się dbać o porządek na swoim stanowisku pracy. Dzięki uprzejmości Pań pracujących w kuchni nasze muffiny na 20 minut wylądowały w piecu. A potem -  potem czekała nas już tylko przyjemność jedzenia!

"Z zawodem w tle"

W dniu 27.03.2024r. uczniowie klas 8 po raz pierwszy brali udział w konkursie branżowym "Z zawodem w tle" w ZSP nr 4. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z kl. 8 a: Karol Wierzbiak, Adam Uchwat oraz Oliwier Zagórski. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań wśród uczniów szkół podstawowych branżami: ekonomiczną, gastronomiczną, hotelarską, turystyczną, wyłanianie, wspieranie i motywowanie uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu zainteresowań zawodowych oraz uświadamianie uczniom ich predyspozycji zawodowych. Za udział w konkursie uczniowie otrzymali dyplom i słodki upominek.

Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć.