MEN i KO- informacje dla rodziców

Artykuły

List Ministra Edukacji i Nauki z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2023/2024

Zachęcamy do zapoznania się z listem Ministra Edukacji i Nauki z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2023/2024. W liście minister Przemysław Czarnek życzył wielu sukcesów edukacyjnych i wychowawczych całej społeczności szkolnej oraz Czarnek przywołał najważniejsze zmiany w systemie oświaty obowiązujące od 1 września, wskazując w ten sposób kluczowe wyzwania, z jakimi będzie mierzyła się polska szkoła w najbliższych miesiącach. Zapowiedział jednocześnie kontynuację wielu programów i przedsięwzięć realizowanych w poprzednich latach szkolnych.

4 września 2023

List Ministra Edukacji i Nauki z okazji zakończenia roku szkolnego 2022/2023

Zachęcamy do zapoznania się z listem Ministra Edukacji i Nauki na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2022/2023. W liście minister Przemysław Czarnek przybliża najważniejsze osiągnięcia w systemie edukacji wprowadzone w obecnym roku szkolnym, jak również zwraca szczególną uwagę na wydarzenia związane z  550 rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika.

22 czerwca 2023

List Ministra Edukacji i Nauki z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2022/2023

Zachęcamy do zapoznania się z listem Ministra Edukacji i Nauki z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2022/2023. W liście minister Przemysław Czarnek przedstawił działania MEiN związane z nowoczesną edukacją oraz zmianami, które pojawią się wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Wyraził także wdzięczność nauczycielom za wzorową postawę oraz zaangażowanie w pracę z dziećmi i młodzieżą.

1 września 2022

Wykaz szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023

Delegatura Kuratorium Oświaty w Sosnowcu informuje, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.

25 kwietnia 2022

List Ministra Edukacji i Nauki dotyczący sytuacji w Ukrainie

Przekazujemy list Ministra Edukacji i Nauki dotyczący sytuacji w Ukrainie.  W liście szef MEiN podkreślił uznanie dla dyrektorów i nauczycieli, dla ich pracy włożonej w  proces przyjmowania dzieci i młodzieży z Ukrainy do szkolnych wspólnot. Wskazał również na szereg rozwiązań przygotowanych przez Ministerstwo Nauki i Edukacji, w tym materiałów informacyjnych oraz rekomendacji dotyczących przyjmowania uczniów ukraińskich do polskich przedszkoli, szkół i placówek oświatowych.

14 marca 2022

Informacje dotyczące rekrutacji uczniów klas VIII do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie klas ósmych!

informujemy, że Minister Edukacji i Nauki ogłosił terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022.

Ustalony przez ministra harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany jest do zmienionego harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne.

Harmonogram dostępny jest na stronie internetowej MEiN

1 lutego 2021

Nauka stacjonarna dla uczniów klas I-III od 18.01.2021r.

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie.

Czas świątecznej przerwy w nauce oraz zimowy ferii dobiega końca, od dnia 18 stycznia 2021 roku rozpoczynamy zajęcia lekcyjne. Uczniowie klas I-III rozpoczną zajęcia stacjonarnie, uczniowie klas IV-VIII będą kontynuować naukę w trybie zdalnym z wykorzystaniem Office 365 w tym Teams.

W dzienniku elektronicznym Librus został zamieszczony obowiązujący od 18.01.2021 r. plan zajęć lekcyjnych, taki sam jak przed rozpoczęciem nauki zdalnej.

Zajęcia pomocy psychologiczno pedagogicznej również odbywają się wg planu przed rozpoczęciem zajęć zdalnych. W razie pytań i wątpliwości w zakresie zajęć pomocy psychologiczno-pedagogicznej proszę o kontakt z nauczycielami prowadzącymi zajęcia.

Informuję, że świetlica szkolna organizuje zajęcia dla uczniów klas I-III w dni szkolne w godz. 7.00-16.00.

Od dnia 18.01.2021 roku dla uczniów klas I-III, którzy mają podpisane umowy obiadowe, wydawane będą posiłki.

Proszę również zapoznać się z informacjami zamieszczonymi na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki:

Przypominam, że w szkole obowiązują procedury bezpieczeństwa przesłane do rodziców poprzez dziennik elektroniczny.

Halina Frączek

18 stycznia 2021

Film Centralnej Komisji Egnaminacyjnej

Prosimy uczniów klas ósmych oraz rodziców o zapoznanie się z filmem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dotyczący informacji egzaminu ósmoklasisty.

Link do filmu:

8 lutego 2019

Prosimy rodziców o zapoznanie się z poniższymi materiałami na temat rekrutacji uczniów klas VIII do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020.

5 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Informacje dotyczące rekrutacji uczniów klas VIII do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020