KLASY I - III

Przejdź do - Warsztaty w pizzerii z kl. 2a

Klasowy piknik 3b

29.05.2022r. uczniowie klasy 3b wraz z rodzicami, wychowawcą i nauczycielem współorganizującym proces kształcenia uczestniczyli w pikniku klasowym na sportowo. Zadania do pokonania były niełatwe, ale wszyscy dali radę!

31 maja 2022
Przejdź do - Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Puchacz Piotr

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Puchacz Piotr

Przemysław Smalcerz z kl.1b, Bartosz Datoń z kl. 3a, Filip Kowalski z kl. 3a oraz Julian Niżyński z kl. 3b wzięli udział w drugim etapie Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Puchacz Piotr, który odbył się 10.05.2022r. w siedzibie Mathriders w Jaworznie. Gratulujemy chłopcom oraz życzymy dalszych sukcesów.

24 maja 2022
Przejdź do - Mali odkrywcy zawodów - innowacja pedagogiczna.

Mali odkrywcy zawodów - innowacja pedagogiczna.

W kwietniu klasa 1b w ramach innowacji pedagogicznej Mali odkrywcy zawodów wybrała się do sklepu Delikatesy Centrum w Jeleniu. Uczniowie mogli zobaczyć na czym polega praca w sklepie, stać się na chwilę kasjerem oraz zwiedzić magazyn sklepu. Dzieci dowiedziały się również do czego służy belownica - jest to profesjonalna maszyna, która redukuje objętość odpadów poprzez ich prasowanie w bele, które zajmują o wiele mniej miejsca niż luźne odpady. Maszyna bardzo spodobała się uczniom. Serdecznie dziękujemy Pani Natalii Musiał, która przybliżyła nam temat pracy w sklepie.

24 maja 2022
Przejdź do - Sztolnia Królowej Luizy i Muzeum Wojskowe

Dzień Ziemi w kl. 1a

22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Jest to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą. Idea obchodów Dnia Ziemi została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona. Obchody są okazją do refleksji nad przyszłością naszej planety. Uczniowie klasy 1 a włączyli się w akcję bardzo aktywnie tworząc grupowe plakaty.

25 kwietnia 2022
Przejdź do - Warsztaty wielkanocne w kl. 2a, 3a, 3b
Przejdź do - Warsztaty teatralne w w Centrum Kultury Archetti - ATElier Kultury

Warsztaty teatralne w w Centrum Kultury Archetti - ATElier Kultury

30 marca 2022r. uczniowie klasy 2a i 3b uczestniczyli w warsztatach teatralnych w Centrum Kultury Archetti - ATElier Kultury. Warsztaty miały na celu przybliżenie podstawowych technik pracy aktora, skupienie uwagi nad świadomością własnego ciała, nad koncentracją i pamięcią, nauka oddechu i poprawnej dykcji, a także rozwiajnie umiejętności korzystania z aparatu mowy bez nadmiernego obciążania strun głosowych.

31 marca 2022

Marzanno, Marzanno ty zimowa panno!
W ogień cię wrzucamy bo wiosnę witamy.
Nareszcie nadeszła wiosna! W poniedziałek 21 marca 2022 r. obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszej szkole. Tradycja związana z paleniem szmacianej lub słomianej kukły jest praktykowana w wielu miejscach, a wywodzi się z kultury rdzennych mieszkańców Polski. Uczniowie klas pierwszych, drugich oraz trzecich spotkali się na boisku szkolnym, gdzie we wcześniej przygotowanym ognisku spalono marzanny. Ten dzień był doskonałą okazją, aby uzmysłowić uczniom bogactwo, które niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Nie zabrakło zagadek, rebusów, portretów Pani Wiosny, informacji o zwyczajach związanych z pożegnaniem zimy oraz wiosennych dekoracji.

21 marca 2022