KLASY I - III

Clothes - my fashion day!

Have you got your favourite T-shirt?

What colour is it?

Is it old or new?

Tell us all about your favourite clothes!

20 czerwca 2023
Przejdź do - "Natura jest paliwem dla duszy"

"Natura jest paliwem dla duszy"

Potraktujmy kontakt z przyrodą jako lekarstwo i profilaktykę. Richard Ryan, profesor psychologii i psychiatrii z University of Rochester mówi, że „natura jest paliwem dla duszy”. Przebywanie w środowisku zieleni nie tylko poprawia koncentrację, zdolność poznawczą, obniża stres, który skutecznie blokuje przyswajanie wiedzy, poprawę rozwoju i obsługi uczniów - jest dla nich po prostu zdrowe.

31 maja 2023
Przejdź do - Warsztaty ceramiczne w Stowarzyszeniu Betlejem

Warsztaty ceramiczne w Stowarzyszeniu Betlejem

W dniu 12.05.2023 byliśmy na warsztatach ceramicznych w Stowarzyszeniu Betlejem, gdzie mogliśmy odkryć radość twórczości, nabyć nowe umiejętności w dziedzinie rękodzieła, uczyć się cierpliwości, a także spotkać strusia Zenka, gęś Balbinę, kangurzycę Gosię, osła Filipa Moris z kolegą Jankiem Muzykantem, kuca Jana VIII z żoną Kropką oraz stadko owiec na czele z owcą Basią. W pracowni, pod okiem instruktora Anny Wyjadłowskiej, dzieci ulepiły ptaki, które zdobiły odciskając koronki i ozdobne stemple. Po wypaleniu i wyszkliwieniu dzieła nabrały pięknych kolorów i zostały wręczone mamom z okazji ich święta. Wizyta w pracowni ceramicznej była okazją do poznania nowej techniki plastycznej i rozwijania indywidualnych zainteresowań uczniów. Mogliśmy podziwiać oryginalne wnętrza pracowni i bezpośrednio doświadczać piękna przyrody.
Dzień uważamy za bardzo udany i pełen inspiracji do nowych działań. Serdeczna atmosfera zachęca do kolejnych wizyt. Może kolejnym razem wykonamy ikony?

26 maja 2023

Wycieczka do Ogrodzieńca

W dniu 15.05.2023 r. odbyła się wycieczka do Ogrodzieńca. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas 1a, 1b, 2b, 3b. Celem wycieczki było zwiedzanie ruin zamku ogrodzienieckiego, którego historia sięga XIV wieku. Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu, wzniesiony za czasów króla Kazimierza Wielkiego na najwyższym wzniesieniu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, to największy i najbardziej znany obiekt zamkowy na Śląsku.

Choć prognoza pogody nie była korzystna, uczniowie swym uśmiechem i dobrym humorem przepędzili deszczowe chmury i udało nam się zwiedzić cały zamek. Zwiedzanie zakamarków zamku pod okiem przewodnika było cenną lekcją o minionych dziejach. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali opowieści i legend związanych z zamkiem. Druga część wycieczki to tzw. „Lekcja Żywej Historii” czyli połączenia zabawy i nauki dla najmłodszych. Uczestnicy zostali wciągnięci we wspaniały średniowieczny świat, mając okazję wcielić się w walecznych rycerzy lub zacne dworskie damy. Wzięli również udział w miniturnieju rycerskim.  Na koniec był czas na zakup pamiątek.

17 maja 2023

Dzień Ziemi

Dnia 21 kwietnia uczniowie naszej szkoły z klas 1-3 brali udział w pikniku ekologicznym zorganizowanym z okazji Dnia Ziemi przez Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej Geosfera w Jaworznie. W programie pikniku były: wykłady ekologiczne, warsztaty przyrodnicze, spotkania na stoiskach edukacyjnych oraz gra terenowa. Pogoda sprzyjała, nastroje też! Ciekawość odkrywców zaspokojona! Uczniowie zdobyli nagrody za udział w quizach i zadaniach terenowych. Dzień uważamy za bardzo udany! W bibliotece szkolnej sporo materiałów z wyprawy, każdy może obejrzeć i utrwalić wiedzę.

24 kwietnia 2023
Przejdź do -  „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza” - spektakl teatralny

„Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza” - spektakl teatralny

Dnia 13 kwietnia 2023 r. uczniowie klas 1-3 wraz z opiekunami wybrali się do hali widowiskowo – sportowej w Oświęcimiu na spektakl teatralny na lodzie pt.: „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza”. Wszyscy z zachwytem oglądaliśmy lodową opowieść opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Było to niesamowite widowisko.

18 kwietnia 2023
Czytaj więcej o: „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza” - spektakl teatralny

Pisanie w biegu w kl. 1b

A u nas...pisanie w biegu! Najpierw wylosowaliśmy kartki w różnych kolorach, potem biegliśmy na korytarz, by znaleźć odpowiedni kolor kartki z tekstem i staraliśmy się przepisać go bezbłędnie!

31 marca 2023
Przejdź do - Bajka Pana Kleksa w Katowicach

Bajka Pana Kleksa w Katowicach

Dnia 20 marca uczniowie klasy 3b odwiedzili Bajkę Pana Kleksa w Katowicach. Jest to centrum nauki, kultury i zabawy. W tym magicznym miejscu czekało na nich mnóstwo zabaw i atrakcji inspirowanych przygodami Pana Kleksa. Uczniowie bawili się świetnie i podobnie jak w bajkowej akademii Ambrożego Kleksa rozwiązywali zagadki, quizy, zadania oraz uczestniczyli w warsztatach chemicznych. Pobyt zakończył się turniejem wiedzy. Wizyta w Bajce Pana Kleksa to wspaniała przygoda!

24 marca 2023
Przejdź do - Pierwszy Dzień Wiosny w kl. 1-3

Pierwszy Dzień Wiosny w kl. 1-3

„Wiosenne porządki” – Jan Brzechwa

"Wiosna w kwietniu zbudziła się z rana,

Wyszła wprawdzie troszeczkę zaspana,

Lecz zajrzała we wszystkie zakątki:

-Zaczynamy wiosenne porządki.

Skoczył wietrzyk zamaszyście,

Poodkurzał mchy i liście.

Z bocznych dróżek, z polnych ścieżek

Powymiatał brudny śnieżek... "

22 marca 2023
Przejdź do - Świat podwodny w kopule "Orbitek"

Świat podwodny w kopule "Orbitek"

6 marca klasy 1-3 brały udział w pokazie świata podwodnego w kopule „Orbitek”. Seanse dostosowane są do najnowszej podstawy programowej, dzięki temu Mobilne Planetarium w szkole spełnia rolę dydaktyczną. Seans dla klas młodszych był pełny emocji i zabawy.

14 marca 2023