Warsztaty ceramiczne w Stowarzyszeniu Betlejem

26 maja 2023

W dniu 12.05.2023 byliśmy na warsztatach ceramicznych w Stowarzyszeniu Betlejem, gdzie mogliśmy odkryć radość twórczości, nabyć nowe umiejętności w dziedzinie rękodzieła, uczyć się cierpliwości, a także spotkać strusia Zenka, gęś Balbinę, kangurzycę Gosię, osła Filipa Moris z kolegą Jankiem Muzykantem, kuca Jana VIII z żoną Kropką oraz stadko owiec na czele z owcą Basią. W pracowni, pod okiem instruktora Anny Wyjadłowskiej, dzieci ulepiły ptaki, które zdobiły odciskając koronki i ozdobne stemple. Po wypaleniu i wyszkliwieniu dzieła nabrały pięknych kolorów i zostały wręczone mamom z okazji ich święta. Wizyta w pracowni ceramicznej była okazją do poznania nowej techniki plastycznej i rozwijania indywidualnych zainteresowań uczniów. Mogliśmy podziwiać oryginalne wnętrza pracowni i bezpośrednio doświadczać piękna przyrody.
Dzień uważamy za bardzo udany i pełen inspiracji do nowych działań. Serdeczna atmosfera zachęca do kolejnych wizyt. Może kolejnym razem wykonamy ikony?