Przejdź do - Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie - "Nauka dla Społeczeństwa"

Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie - "Nauka dla Społeczeństwa"

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 8a, Szymon Soból zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym w ramach programu "Nauka dla Społeczeństwa" finansowanego przez Ministra Edukacji i Nauki. Szymon w ramach konkursu przygotował prezentację multimedialną pod tytułem "Rekultywacja terenów pogórniczych drogą do poprawy walorów krajobrazowych i przyrodniczych środowiska", która została doceniona przez jury konkursowe.

16 czerwca 2023
Przejdź do - Finał XXVIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Finał XXVIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

20 kwietnia 2023 r. miał miejsce finał XXVIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla klas VI-VIII szkół podstawowych. Zawody III stopnia odbyły się w gmachu Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Wzięło w nich udział 60 uczniów z 50 szkół podstawowych województwa śląskiego, znajdujących się na terenie archidiecezji częstochowskiej i katowickiej oraz diecezji bielsko-żywieckiej, gliwickiej i sosnowieckiej. Finaliści diecezjalni zostali wyłonieni spośród 1059 uczestników z 425 szkół, którzy wzięli udział w etapie rejonowym konkursu. Wcześniej odbywał się etap szkolny, w którym uczestniczyło 2921 uczniów ze 443 szkół. Tegoroczna edycja konkursu odbywała się pod hasłem: Zdumiewali się Jego nauką, gdyż słowo Jego było pełne mocy (Łk 4, 32).

18 maja 2023
Czytaj więcej o: Finał XXVIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej
Przejdź do - II miejsce w Wojewódzkim Konkursie o Barwach i Symbolach Narodowych

II miejsce w Wojewódzkim Konkursie o Barwach i Symbolach Narodowych

Wczoraj, 3 maja, w naszym mieście obyło się niezwykle ważne wydarzenie. Jednym z punktów uroczystych obchodów uchwalenia Konstytucji 3 maja było wręczenie nagród i dyplomów uczniom, którzy brali udział w Wojewódzkim Konkursie o Barwach i Symbolach Narodowych. Wiedza historyczna uczestników była imponująca, znajomość przeszłości i tradycji związanych z symbolami narodowymi znacznie wykraczała ponad przeciętną. W konkursie naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klasy 8a, Małgorzata Datoń i Szymon Soból. Obojgu Im składamy gratulacje i ogromnie cieszymy się z sukcesu Szymona, który zajął II miejsce. Gratulujemy również Pani Urszuli Merdzie, która przygotowała uczniów do tego konkursu.

4 maja 2023
Przejdź do - 1 i 2 miejsce w konkursie "Kolorowa Wielkanoc"

1 i 2 miejsce w konkursie "Kolorowa Wielkanoc"

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły Filip Głogowski i Wiktor Biros zajęli odpowiednio 1 i 2 miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym na najpiękniejszą ozdobę świąteczną pt. "Kolorowa Wielkanoc".

6 kwietnia 2023
Przejdź do - 2 miejsce w konkursie: " Koszyczek pełen barw"

2 miejsce w konkursie: " Koszyczek pełen barw"

Miło nam poinformować, że koszyczek wielkanocny przygotowany przez uczniów naszej szkoły i panią Anetę Kołodziejczyk - Słowik zajął 2 miejsce w konkursie - Koszyczek pełen barw! organizowanym przez Galerię Galena w Jaworznie.

Więcej informacji pod linkiem:

Serdecznie dziękujemy za wszystkie oddane głosy!!!

4 kwietnia 2023
Przejdź do - Wyróżnienie w Miejskim Konkursie Języka Niemieckiego

Wyróżnienie w Miejskim Konkursie Języka Niemieckiego

Miło nam poinformować, że uczennica klasy VIIIa Małgorzata Datoń zdobyła wyróżnienie w Miejskim Konkursie Języka Niemieckiego, który został zorganizowany przez III Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego w Jaworznie. Uczniowie w ramach konkursu rozwiązywali test z następującymi typami zadań : rozumienie tekstu czytanego, reagowanie językowe, rozumienie tekstu słuchanego oraz zadania gramatyczno - leksykalne. Małgosia poradziła sobie z zadaniami testowymi bardzo dobrze.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

31 marca 2023
Przejdź do - Wyróżnienie w konkursie plastyczno-literackim

Wyróżnienie w konkursie plastyczno-literackim

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Klaudia Obiała z kl. 5b otrzymała wyróżnienie w konkursie plastyczno-literackim na kolaż do wiersza Wisławy Szymborskiej, ktorego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 8 w Jaworznie.

30 marca 2023
Przejdź do - XXVIII Wojewódzki Konkurs Wiedzy Biblijnej

XXVIII Wojewódzki Konkurs Wiedzy Biblijnej

9 marca 2023 odbył się drugi etap (etap dekanalny) XXVIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. W tym roku, pod kierunkiem pani Marty Czerniewicz, uczniowie czytają i analizują Ewangelię wg św. Łukasza.
Na podium stanęli trzej uczniowie naszej szkoły:
I miejsce - Benedykt Kucharsk kl. 8a

II miejsce - Bogdan Kucharski kl. 8a

III miejsce - Małgorzata Datoń kl. 8a

Przed uczestnikami finał konkursu, który odbędzie się już w kwietniu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

13 marca 2023
Przejdź do - I miejsce w II Miejskim Konkursie Matematycznym

I miejsce w II Miejskim Konkursie Matematycznym

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Małgorzata Datoń zdobyła I miejsce w II Mijeskim Konkursie Matematyczym "Liczenie z MIłoszem" zorganizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące w Jaworznie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

16 lutego 2023

Sportowiec Roku 2022

Serdecznie gratulujemy osiągnięć sportowych naszej uczennicy z kl. 3b Karolinie Szkarłat. Cieszymy się z wysokich osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!

Miło nam poinformować, że Karolina została nominowana w plebiscycie zorganizowanym przez portal jaw.pl, gazetę Co Tydzień oraz telewizję dlaCiebie.tv. do tytułu Najpopularniejszego Sportowca Roku 2022 w Jaworznie. Osiągnięcia Karoliny w 2022 roku to min. III miejsce w wieloboju Pucharu Śląska, II miejsce w układzie z obręczą na Międzynarodowym Turnieju Caramba Christmas Cup, VI miejsce na Mistrzostwach Polski (MCKiS Jaworzno).

Więcej informacji na temat plebiscytu pod linkiem:
17 lutego 2023