Finał XXVIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

18 maja 2023

20 kwietnia 2023 r. miał miejsce finał XXVIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla klas VI-VIII szkół podstawowych. Zawody III stopnia odbyły się w gmachu Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Wzięło w nich udział 60 uczniów z 50 szkół podstawowych województwa śląskiego, znajdujących się na terenie archidiecezji częstochowskiej i katowickiej oraz diecezji bielsko-żywieckiej, gliwickiej i sosnowieckiej. Finaliści diecezjalni zostali wyłonieni spośród 1059 uczestników z 425 szkół, którzy wzięli udział w etapie rejonowym konkursu. Wcześniej odbywał się etap szkolny, w którym uczestniczyło 2921 uczniów ze 443 szkół. Tegoroczna edycja konkursu odbywała się pod hasłem: Zdumiewali się Jego nauką, gdyż słowo Jego było pełne mocy (Łk 4, 32).

W pierwszej dziesiątce znalazło się aż dwóch uczniów naszej szkoły przygotowanych przez p. Martę Czerniewicz:

IV miejsce - Benedykt KUCHARSKI klasa VIII a

VII miejsce - Bogdan KUCHARSKI klasa VIII a

Konkurs zaszczycili swoją obecnością: pani Magdalena Zymon - Dyrektor Wydziału Nadzoru Edukacji w Śląskim Kuratorium Oświaty w Katowicach; pani Ewa Węglarz - zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji, Nauki i Współpracy z Młodzieżą w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego w Katowicach; pan dr Jerzy Grad - Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli WOM w Katowicach, ks. prof. dr hab. Leszek Szewczyk - Prodziekan ds. badań naukowych oraz Dyrektor Instytutu Nauk Teologicznych UŚ w Katowicach.

Finalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!