KLASY IV - VIII

24 czerwca 2021
Przejdź do - Zajęcia integracyjne w klasach 8

Zajęcia integracyjne w klasach 8

Zajęcia integracyjne w klasach 8, przeprowadzone przez panią Urszulę Proksę, sprawiły uczniom wiele radości. Uczniowie mieli na zadanie wykonać możliwie najwyższą konstrukcję według opracowanego wcześniej projektu. Konstrukcja mogła być wykonana wyłącznie z zestawu w skład, którego wchodziły: gazeta, 4 gumki recepturki, balonik dmuchany, 4 ołówki, rolka cienkiej taśmy klejącej, 4 kartki A4, 4 plastikowe kubki jednorazowe, 1 metr nitki. Dodatkowo konstrukcja powinna spoczywać swobodnie na płaskim podłożu, nie mogła być związana z podłożem trwale, ani nie powinna się opierać o żaden przedmiot w pomieszczeniu. Zadanie można było uznać za wykonane, jeśli konstrukcja utrzyma stabilność przez 15 sekund. Wszyscy świetnie się bawili, a najważniejsze, że mocno współpracowali. Najwyższą konstrukcję wykonała grupa z kl. 8a, mierzyła ona 249 cm. Gratulacje!

23 czerwca 2021

Alfabet Morse'a

W ostatnim miesiącu roku szkolnego uczniowie klasy 6a i 7b mieli możliwość poznać zasady kodowania alfabetem Morse'a. Zajęcia prowadzone przez panią Urszulę Proksę sprawiły uczniom wiele radości, ponadto odbywały się na świeżym powietrzu, co pozwoliło wszyskim na pełny relaks.

24 czerwca 2021

Piknik klasowy kl. 6a

21 czerwca 2021
Przejdź do - W szkole jest fajnie i kolorowo! Lekcja chemii w klasie 7b: wskaźniki kwasowo zasadowe i skala pH.
Przejdź do - Zabawa z chemią w kl. 7 ! Różna gęstość cieczy w projektach "Lampa lawa" oraz "Wieża gęstości".