Rok szkolny 2020/2021

"Jaworzno oczami dziecka"

Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły, które brały udział w konkursie "Jaworzno oczami dziecka" uzyskały wysokie osiągnięcia:

Aleksandra Palega kl. 7b - I miejsce

Roksana Warchoł kl. 7b - wyróżnienie

Serdecznie gratulujemy!

14 czerwca 2021
Przejdź do - Złote Pióro Prezydenta - wielki sukces naszego ucznia!

Złote Pióro Prezydenta - wielki sukces naszego ucznia!

Konkurs literacki „O pióro Prezydenta Miasta Jaworzna” cieszy się dużą popularnością wśród uczniów i osób dorosłych. I nic w tym dziwnego- daje on szansę pokazania swoich możliwości literackich szerokiemu gronu i pozwala na wyłonienie tych, dla których słowo pisane jest formą ekspresji uwalniającej własne przemyślenia, uczucia i wyobraźnię. W tym roku odbyła się już XXV edycja tego konkursu. Dla naszej szkoły jest też powód do radości- w konkursie tym III miejsce i brązowe pióro otrzymał uczeń klasy VI a, Szymon SobólDla Szymona było to kolejne pióro Prezydenta, kolejna nagroda i wyróżnienie jego pracy. Opowiadanie „Pisarz wieków” to metaforyczna podróż po świecie czarów, dobra i zła oraz magicznych przestrzeni. Historia inspirowana obrazem Marcina Kołpanowicza pt. „Pracownia geografa” przenosi czytelników w obszar pełen tajemnic i wyjątkowych mocy. Jest też próbą refleksji nad przeszłością i teraźniejszością, a wszystko ukazane w sposób pełny, dojrzały, wybiegający poza schematy konstrukcyjne.

Czy pisanie opowiadań może być alternatywą dla biernego spędzania czasu w domu? Najwyraźniej tak. Czasem wystarczy inspiracja, otwarty umysł i odrobina chęci. Warto podjąć próbę.

Serdecznie gratulujemy naszemu uczniowi, życzymy wielu sukcesów i nowych pomysłów.

11 czerwca 2021
Przejdź do - Złoty Certyfikat Jakości Kształcenia Języka Angielskiego

Złoty Certyfikat Jakości Kształcenia Języka Angielskiego

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała Złoty Certyfikat Jakości Kształcenia Języka Angielskiego w uznaniu skutecznego wykorzystania innowacyjnego systemu optymalizacji nauki słownictwa Insta.Ling w roku szkolnym 2020/2021. Uczniowie klas IV i VIII systematycznie korzystają z programu Insta.Ling, aby doskonaliić swoje umiejętności językowe. InstaLing jest aplikacją, która umożliwia uczniom szybką naukę słówek, a nauczycielom wgląd w szczegółowe raporty o systematyczności ich pracy oraz dostęp do narzędzi do oceny wyników.

Serdecznie gratulujemy uczniom za wypracowanie Złotego Certyfikatu!

16 kwietnia 2021

Odlotowy zawód

Miło nam poinformować, że uczennica klasy II b Zuzanna Adamczyk zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "ODLOTOWY ZAWÓD" organizowany przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Jaworznie w ramach działań Jaworznickiego Forum Doradztwa Zawodowego podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Serdecznie gratulujemy Zuzi i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach!

23 października 2020