Przejdź do - Sprawozdanie z realizacji NPRC 2.0
Przejdź do - Hasło promujące bibliotekę i czytanie

Hasło promujące bibliotekę i czytanie

W dniu 12.06.2023 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu bibliotecznego na hasło promujące bibliotekę i czytanie. Na najbliższym apelu odbędzie się wręczenie nagród. Konkurs zorganizowany został pod patronatem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
Równocześnie serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pracami konkursowymi.

12 czerwca 2023
Przejdź do - „Inspirujące zdjęcie z książką” - wystawa prac uczniów naszej szkoły

„Inspirujące zdjęcie z książką” - wystawa prac uczniów naszej szkoły

W ramach współpracy między biblioteką szkolną a Miejską Biblioteką Publiczną w Jaworznie w Filii Jeleń odbyła się wystawa prac pokonkursowych pt.: „Inspirujące zdjęcie z książką”. Prace naszych Uczniów można było oglądać przez cały miesiąc kwiecień. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem czytelników odwiedzających bibliotekę. Osoby, które jeszcze nie widziały inspirujących zdjęć z książką zapraszamy do naszej galerii.

4 maja 2023
Przejdź do - Pasowanie na Czytelnika w kl. 1

Pasowanie na Czytelnika w kl. 1

W dniu 12 kwietnia odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika w klasach pierwszych. Z tej okazji, p. Kasia przygotowała specjalny film, dzięki któremu młodzi czytelnicy utrwalili zasady korzystania z biblioteki szkolnej, zapoznali się z regulaminem biblioteki oraz księgozbiorem. Obie klasy aktywnie brały udział w zajęciach i wykazały się godnym pochwały zachowaniem. W klasie 1a pasowania dokonała p. Dyrektor Halina Frączek a w klasie 1b p. Wicedyrektor Justyna Głowacz. Po uroczystej przysiędze Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wyprawki czytelnicze „Pierwsze abecadło” z Instytutu Książki.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu:

14 kwietnia 2023
Czytaj więcej o: Pasowanie na Czytelnika w kl. 1

W zaczarowanej zagrodzie

W lutym uczniowie klas drugich wypożyczyli w bibliotece szkolnej lekturę Zaczarowana zagroda autorstwa Aliny i Czesława Centkiewiczów. Za sprawą Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 czekały na nich piękne, nowiutkie egzemplarze. Dzięki owocnej współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną Filia Jeleń, młodzi czytelnicy uczestniczyli w niezwykle ciekawej lekcji bibliotecznej. Pani Anna Sobula - Kierownik filii przedstawiła piękną prezentację, która obfitowała w ciekawostki o Alinie i Czesławie Centkiewiczach, zawierała mnóstwo ciekawych informacji o Antarktydzie i samej książce. Po szybkim qwizie uczniowie rozwiązali kartę pracy oraz wykonali pracę plastyczną. Zapraszamy do oglądania zdjęć w naszej galerii.

21 lutego 2023

Książkowy głuchy telefon

15 lutego uczniowie klasy 4a wzięli udział z zabawie Książkowy głuchy telefon. Zadaniem pierwszej osoby było wybranie tytułu książki zakupionej z NPRC 2.0 i przesłanie informacji sposobem na ucho. Śmiechu było co niemiara, a tytuły na końcu sznura telefonicznego zmieniały się w zupełnie inne. Na koniec prezentowaliśmy książki i polecaliśmy sobie wzajemnie.
Gdy czytasz książki, Twoja wyobraźnia rozkwita.

20 lutego 2023
Przejdź do - Spektakl teatrzyku Kamishibai dla klas pierwszych

Spektakl teatrzyku Kamishibai dla klas pierwszych

9 stycznia w świetlicy szkolnej odbył się spektakl teatrzyku Kamishibai. Pani Basia Hulbój zaprezentowała zakupioną z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 książkę "Pnącza zmartwień" autorstwa Roksany Wamka.
Kamishibai to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, płaskiej, drewnianej, otwartej częściowo skrzynki, pełniącej rolę sceny o nazwie butai. Tak przeczytana książka zrobiła na uczniach duże wrażenie. Uczestniczyli w tworzeniu historii nadając imiona bohaterom. Książka poruszała temat zmartwień i smutku oraz sposobu radzenia sobie z tymi emocjami, wszakże dotyczą każdego z nas.

10 stycznia 2023
Przejdź do - Promocja książek zakupionych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Promocja książek zakupionych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Zachęcamy do obejrzenia kolejnego filmu z serii "Promocja książek zakupionych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0"

7 grudnia 2022

Promocja książek zakupionych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Zachęcamy do obejrzenia kolejnego filmiku promującego książki zakupione z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

10 listopada 2022