Przejdź do - V Miejski Konkurs Plastyczny "STWÓRZ coś"

V Miejski Konkurs Plastyczny "STWÓRZ coś"

Dzień 13-go maja (piątek) był bardzo udanym i kreatywnym dniem! Uczniowie klas siódmych - Anna Kruk oraz Szymon Soból uczestniczyli w V Miejskim Konkursie Plastycznym "STWÓRZ coś". Organizatorem konkursu był Klub Niko w Byczynie. Konkurs polegał na wykonaniu techniką kolażu pracy na podany (tu i teraz) temat. Uczestnicy nie znali go wcześniej, więc nikt nie mógł się specjalnie przygotować do tego zadania. Papierowe kreacje tworzone były pod okiem Jury, więc każdy uczestnik miał równe szanse, mógł opowiedzieć o swojej pracy i interpretacji podanego tematu. W czasie działań artystycznych uczniów, nauczyciele uczestniczyli w warsztacie tworzenia biżuterii. Powstały niezwykłe, jedyne w swoim rodzaju koraliki do bransoletek, kolczyków lub naszyjników – prawdziwe rękodzieło. Sztuka jest prawdziwym pretekstem do rozmowy a czas płynie niezwykle szybko. Po burzliwych obradach Jury nastąpiło wręczenie nagród. Szymon otrzymał wyróżnienie specjalne! Każdy z uczestników nagrody oraz wykonane techniką ceramiki medale. Watro dać się ponieść wyobraźni i sTWORZYĆ COŚ wyjątkowego!

Konkurs przeprowadzono pod patronatem MCKiS oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie

18 maja 2022
Przejdź do - Nagroda za I miejsce w konkursie "Jajo jak malowane"

Nagroda za I miejsce w konkursie "Jajo jak malowane"

Szanowni Państwo,

W związku z tym, że nasza szkoła zdobyła I miejsce w konkursie "Jajo jak malowane" i otrzymała bon o wartości 1000 zł, zakupiono niezbędne przybory, pomoce dydaktyczne oraz sprzęt sportowy do pracy z dziećmi: 2 radiomagnetofony, piłki gumowe, piłkę do siatkówki, rakiety do badmintona, hula hop, makarony do ćwiczeń, skakanki, dziurkacze ozdobne, zestawy papiernicze

Jeszcze raz sedrecznie dziękujemy za oddane głosy.

21 czerwca 2022
Przejdź do - Złote Pióro Prezydenta Jaworzna - Ogólnopolski Konkurs Literacki!

Złote Pióro Prezydenta Jaworzna - Ogólnopolski Konkurs Literacki!

Podobno coraz częściej młodzież odchodzi od klasycznych form literackich. Podobno. I coraz rzadziej czyta. Tak mówią. Młodzież „siedzi w Internecie” i nic nie wie o świecie rzeczywistym. A gdyby tak połączyć literaturę, Internet i młodzież? Gdyby pozwolić młodemu człowiekowi wyrazić własne zdanie o tych dwóch przestrzeniach, jakimi są rzeczywistość i świat wirtualny?

14 czerwca 2022
Czytaj więcej o: Złote Pióro Prezydenta Jaworzna - Ogólnopolski Konkurs Literacki!
Przejdź do - XXVII Wojewódzki Konkurs Wiedzy Biblijnej

XXVII Wojewódzki Konkurs Wiedzy Biblijnej

W dniu 21 kwietnia 2022 roku trzech naszych uczniów: Szymon Soból, Bogdan Kucharski, Benedykt Kucharski wzięło udział w finale XXVII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. W tym roku uczniowie musieli wykazać się wiedzą z Ewangelii wg św. Mateusza, w czym wspierała i prowadziła ich p. Marta Czerniewicz. Poziom uczestników był bardzo wysoki. Bogdan Kucharski zajął III miejsce w województwie i jako jedyny z diecezji sosnowieckiej stanął na podium. Jest to ogromny sukces dla nas i dla naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

20 maja 2022
Przejdź do - I miejsce w konkursie języka niemieckiego

I miejsce w konkursie języka niemieckiego

Z przyjemnością informujemy, że Oskar Żak uczeń klasy VIII b wygrał Miejski Konkurs Języka Niemieckiego. Konkurs został zorganizowany przez III Liceum Ogólnokształcące w Jaworznie i był przeznaczony dla sympatyków języka niemieckiego z całego Jaworzna. Test konkursowy sprawdzał umiejętności uczniów z zakresu trzech sprawności językowych: czytanie i słuchanie ze zrozumieniem, a także ze znajomość gramatyki niemieckiej.

Zwycięzcy konkursu serdecznie gratulujemy!

13 kwietnia 2022
Przejdź do - Wyniki konkursu "Najpiękniejszy miś"

Wyniki konkursu "Najpiękniejszy miś"

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom za udział w konkursie Najpiękniejszy miś. Zwycięzców powiadomimy przez dziennik elektroniczny o terminie odbioru nagród i dyplomów. Doceniamy starania wszystkich dzieci, które wykonały piękne prace. Otrzymacie nagrody pocieszenia. Do zobaczenia w bibliotece!

9 grudnia 2021
Przejdź do - I miejsce w konkursie "Kolorowe murawy galmanowe - siedlisko pełne życia"

I miejsce w konkursie "Kolorowe murawy galmanowe - siedlisko pełne życia"

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Mikołaj Jarczyk z kl. 3b otrzymał I miejsce w konkursie "Kolorowe murawy galmanowe - siedlisko pełne życia". Konkurs organizowany był przez miasto Jaworzno, wspólnie z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach oraz Gminą Tarnowskie Góry.

Serdecznie gratulujemy!!!

24 listopada 2021
Przejdź do - Wręczenie aktu Stypendium Prezydenta Miasta Jaworzna

Wręczenie aktu Stypendium Prezydenta Miasta Jaworzna

Z wielką radością pragniemy poinformować, że uczeń naszej szkoły Szymon Soból otrzymał prestiżowe wyróżnienie jakim jest Stypendium Prezydenta Miasta Jaworzna na rok szkolny 2021/2022. Uroczyste wręczenie aktu odbyło się w Szkole Podstawowej nr 22 w Jaworznie dnia 13.10.2021r. Wręczenia dokonał pełnomocnik ds oświaty i gospodarowania nieruchomościami Pan Tomasz Jewuła, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Tadeusz Kaczmarek oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Pani Irena Wojtanowicz – Stadler. Szymon otrzymał również gratulacje z rąk Dyrektora Szkoły Pani Haliny Frączek oraz Przedstawiciela Rady Rodziców Pani Doroty Paszczy.

Życzymy Szymonowi wielu sukcesów oraz nieustannego rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

14 października 2021