KLASY IV - VIII

Artykuły

Przejdź do - Projekty na lekcji chemii w klasach 7 - "Zanieczyszczenia powietrza"

Projekty na lekcji chemii w klasach 7 - "Zanieczyszczenia powietrza"

Uczniowie pracowali nad zagadnieniami związanymi z powstawaniem: efektu cieplarnianego, dziury ozonowej, kwaśnych deszczy i smogu.

27 maja 2022

Święta Wielkanocne

Święta Wielkiej Nocy to najważniejsze święto w naszej chrześcijańskiej tradycji. W czasach, gdy człowiek skłonny jest skupiać się raczej na zewnętrznej oprawie tych świąt, warto zwrócić myśl ku temu, co w nich najistotniejsze i zachęcić uczniów do refleksji nad męką Chrystusa, i nad triumfem zmartwychwstania. W środę 13 kwietnia 2022r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w apelu z okazji Świąt Wielkanocnych. Aby tradycji stało się zadość, uczniowie klas Va i VIa przygotowali bogaty program artystyczny, który pozwolił zastanowić się nad naszym życiem, a teksty piosenek pozwoliły zrozumieć ten szczególny czas. Apel przygotowały panie: Urszula Merda i Aneta Stańkowska, dekorację wykonała pani Barbara Hulbój.

Życzmy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość, pokój oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem umocnienia w  duchu.

15 kwietnia 2022
Przejdź do - „ ISTNIEJĄ WARTOŚCI, KTÓRE SĄ WIECZNE…”

„ ISTNIEJĄ WARTOŚCI, KTÓRE SĄ WIECZNE…”

Mówienie o ojczyźnie, odnajdywanie sensu w definicji patriotyzmu nie jest zadaniem łatwym. Pewnie tak musi być, że to, co najwartościowsze, niesie ze sobą odrobinę trudu. To, co ważne, wymaga wysiłku. Pamięć o przeszłości, o tych, co ją kształtowali i mieli realny wpływ na dalsze losy kraju, była tematem przewodnim apelu przygotowanego przez uczniów klasy 7a z okazji Święta Patrona Szkoły, generała Józefa Zachariasza Bema. Generała, dla którego dobro pojedynczego człowieka było tak samo ważne, jak dobro całego narodu.

21 marca 2022
Czytaj więcej o: „ ISTNIEJĄ WARTOŚCI, KTÓRE SĄ WIECZNE…”
Przejdź do - Free time activities - my English book!

Free time activities - my English book!

Dear students!

Our learners form class 4A created their own English books! They wrote about their free time, hobbies and interests. They did it during our English lesson! The books are great, so you can find them in the photos!

Good job!

10 stycznia 2022
Przejdź do - Konkurs Chemiczny - "Hasło z symboli pierwiastków chemicznych"

Konkurs Chemiczny - "Hasło z symboli pierwiastków chemicznych"

Uczniowie klas 7 i 8 brali udział w konkursie Chemicznym - "Hasło z symboli pierwiastków chemicznych" przygotowanym przez nauczyciela chemii - panią Urszulę Proksę.

Wyniki są następujące:

I miejsce Hanna Warchoł kl. 8b
II miejsce Karolina Zanger kl. 7a
III miejsce Anna Kruk kl. 7b

Gratulujemy ciekawych pomysłów!

12 stycznia 2022
Przejdź do - Innowacja pedagogiczna - język niemiecki

Innowacja pedagogiczna - język niemiecki

W roku szkolnym 2021/2022 w klasach ósmych z języka niemieckiego przeprowadzana jest innowacja pedagogiczna "Co kraj to obyczaj", która ma na celu przybliżenie kultury i tradycji krajów niemieckojęzycznych. W miesiącu grudniu uczniowie poznali tradycje świąteczne Niemiec, Austrii oraz Szwajcarii oraz wykonali bożonarodzeniowe kartki w języku niemieckim.

23 grudnia 2021
Przejdź do - JuraPark w Krasiejowie - wycieczka kl. 4a i 4b

JuraPark w Krasiejowie - wycieczka kl. 4a i 4b

W dniu 30 września uczniowie klas 4a oraz 4b uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Krasiejowa. Była to wycieczka edukacyjna, która miała na celu poszerzenie wiedzy uczniów z zakresu geologii oraz przybliżenie czasu, w którym żyły dinozaury. Uczniowie uczestniczyli w seansie w formie kina 3d, podczas którego poznali dzieje naszej planety od prekambru po kenozoik. Kolejnym etapem był spacer ścieżką dydaktyczną, gdzie uczniowie podziwiali różne okazy dinozaurów oraz seans w trójwymiarowym oceanarium. Wycieczka do Krasiejowa dostarczyła uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń, a uczniowie mają nadzieję, że wkrótce będą mieć możliwość uczestnictwa w kolejnym, równie interesującym wyjeździe.

4 października 2021