„ ISTNIEJĄ WARTOŚCI, KTÓRE SĄ WIECZNE…”

21 marca 2022

Mówienie o ojczyźnie, odnajdywanie sensu w definicji patriotyzmu nie jest zadaniem łatwym. Pewnie tak musi być, że to, co najwartościowsze, niesie ze sobą odrobinę trudu. To, co ważne, wymaga wysiłku. Pamięć o przeszłości, o tych, co ją kształtowali i mieli realny wpływ na dalsze losy kraju, była tematem przewodnim apelu przygotowanego przez uczniów klasy 7a z okazji Święta Patrona Szkoły, generała Józefa Zachariasza Bema. Generała, dla którego dobro pojedynczego człowieka było tak samo ważne, jak dobro całego narodu.

Uroczystości towarzyszyły biel i czerwień, barwy nie tylko symboliczne, ale i bliskie sercu każdego Polaka. Pieśni i wiersze, zaprezentowane przez siódmoklasistów a także kalendarium życia generała Bema, były ważną lekcją historii dla uczniów naszej szkoły. Czasem refleksji i artystycznego spotkania.