V Miejski Konkurs Plastyczny "STWÓRZ coś"

18 maja 2022

Dzień 13-go maja (piątek) był bardzo udanym i kreatywnym dniem! Uczniowie klas siódmych - Anna Kruk oraz Szymon Soból uczestniczyli w V Miejskim Konkursie Plastycznym "STWÓRZ coś". Organizatorem konkursu był Klub Niko w Byczynie. Konkurs polegał na wykonaniu techniką kolażu pracy na podany (tu i teraz) temat. Uczestnicy nie znali go wcześniej, więc nikt nie mógł się specjalnie przygotować do tego zadania. Papierowe kreacje tworzone były pod okiem Jury, więc każdy uczestnik miał równe szanse, mógł opowiedzieć o swojej pracy i interpretacji podanego tematu. W czasie działań artystycznych uczniów, nauczyciele uczestniczyli w warsztacie tworzenia biżuterii. Powstały niezwykłe, jedyne w swoim rodzaju koraliki do bransoletek, kolczyków lub naszyjników – prawdziwe rękodzieło. Sztuka jest prawdziwym pretekstem do rozmowy a czas płynie niezwykle szybko. Po burzliwych obradach Jury nastąpiło wręczenie nagród. Szymon otrzymał wyróżnienie specjalne! Każdy z uczestników nagrody oraz wykonane techniką ceramiki medale. Watro dać się ponieść wyobraźni i sTWORZYĆ COŚ wyjątkowego!

Konkurs przeprowadzono pod patronatem MCKiS oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie