Zajęcia integracyjne w klasach 8

23 czerwca 2021

Zajęcia integracyjne w klasach 8, przeprowadzone przez panią Urszulę Proksę, sprawiły uczniom wiele radości. Uczniowie mieli na zadanie wykonać możliwie najwyższą konstrukcję według opracowanego wcześniej projektu. Konstrukcja mogła być wykonana wyłącznie z zestawu w skład, którego wchodziły: gazeta, 4 gumki recepturki, balonik dmuchany, 4 ołówki, rolka cienkiej taśmy klejącej, 4 kartki A4, 4 plastikowe kubki jednorazowe, 1 metr nitki. Dodatkowo konstrukcja powinna spoczywać swobodnie na płaskim podłożu, nie mogła być związana z podłożem trwale, ani nie powinna się opierać o żaden przedmiot w pomieszczeniu. Zadanie można było uznać za wykonane, jeśli konstrukcja utrzyma stabilność przez 15 sekund. Wszyscy świetnie się bawili, a najważniejsze, że mocno współpracowali. Najwyższą konstrukcję wykonała grupa z kl. 8a, mierzyła ona 249 cm. Gratulacje!