„Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza” - spektakl teatralny

18 kwietnia 2023

Dnia 13 kwietnia 2023 r. uczniowie klas 1-3 wraz z opiekunami wybrali się do hali widowiskowo – sportowej w Oświęcimiu na spektakl teatralny na lodzie pt.: „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza”. Wszyscy z zachwytem oglądaliśmy lodową opowieść opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Było to niesamowite widowisko.

Podczas swojej podróży Sindbad przemierzył drogą morską prawie cały świat. Wielokrotnie znalazł się za burtą, jako rozbitek zatrzymywał się na kolejnym nieznanym i niebezpiecznym lądzie. Spotkał ekscentryczną królewnę o imieniu Najdroższa, królewnę Sermirę, dotarł także do królestwa króla Miraża i jego córki Piruzy… Z każdej wyprawy powracał jednak do ukochanego wuja Tarabuka, niepoprawnego poety-wierszoklety. Chińczyk, dziewczyny, piraci, rude wojowniczki, konik morski, ryby piły… to również barwni bohaterowie niezwykłego przedstawienia. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem pięknej ruchomej scenografii i rozbudowanej dekoracji. Łyżwiarze mieli wspaniałe bajkowe kostiumy, a dodatkowym atutem przedstawienia były efekty pirotechniczne. Występom towarzyszyła świetnie dobrana oprawa muzyczna. To wszystko zapierało dech w piersiach.