II miejce w Wojewódzkim Konkursie Pocztów Sztandarowych oraz Wiedzy o Polskich Symbolach i Barwach Narodowych

26 kwietnia 2019

4 kwietnia 2019r. uczniowie klasy VI w składzie Aleksandra Szumna, Natalia Tomankiewicz i Bartosz Paluch reprezentowali naszą szkołę w Wojewódzkim Konkursie Pocztów Sztandarowych oraz Wiedzy o Polskich Symbolach i Barwach Narodowych.

Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 13 w Jaworznie, Śląskiego Kuratora Oświaty, Urząd Miasta w Jaworznie, Wojewódzką Komendę Uzupełnień w Katowicach, Tarnowski Oddział Jazdy im. 5. Pułku Strzelców Konnych, Parafię Św. Wojciecha i Katarzyny w Jaworznie, Muzeum Miasta Jaworzna oraz Młodzieżowy Dom Kultury im. Jaworzniaków w Jaworznie.

Celem konkursu było kultywowanie postaw i uczuć patriotyczno – moralnych, utrwalanie tradycji polskich symboli narodowych oraz  popularyzowanie święta państwowego Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą o polskich symbolach narodowych i zdobyli 2 miejsce.

Gratulacje dla naszej reprezentacji.