Szkolenie Rady Pedagogicznej

2 listopada 2018

TWOJE DANE TWOJA SPRAWA

W dniu 24.X.2018r. podczas konferencji szkoleniowej mgr Agnieszka Piórkowska przedstawiła założenia programu „Twoje dane – Twoja sprawa”, którego realizacja będzie przypadała na okres od października 2018 do maja 2019 r. Przedstawiona została prezentacja komputerowa przybliżająca tematykę ochrony danych osobowych i obowiązków szkoły z nią związanych. Przekazywane informacje nauczyciel uzyskał podczas szkolenia organizowanego przez pracowników Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Warszawie. Działania związane z planowaną realizacją programu to m.in.: gazetki tematyczne i audycje przez radiowęzeł szkolny, realizacja scenariuszy podczas lekcji wychowawczych, obchody Dnia Ochrony Danych Osobowych (28 stycznia), współpraca międzyszkolna z SP 7, zawiązanie grupy złożonej z uczniów zgłębiającej tematykę ODO, realizacja idei ESCAPE ROOM – u w klasach starszych.

Ponadto nauczyciele otrzymali scenariusz lekcji pt. „Kto chce pozyskać moje dane osobowe?” z prośbą o realizację podczas zajęć wychowawczych w kl. III -VIII. W kolejnej części konferencji pedagog Agnieszka Piórkowska przedstawiła skrót praktycznych informacji dotyczących ochrony danych osobowych uzyskany podczas szkolenia.