"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą"

28 października 2022

Początek listopada kojarzy się z Dniem Wszystkich Świętych, z Dniem Zadusznym. To czas zadumy i refleksji nad życiem, nad śmiercią i przemijaniem. Pamięć o zmarłych jest bardzo ważna, wiedzą to nasi uczniowie, którzy 28 października wystąpili podczas apelu z okazji Dnia Wszystkich Świętych pod hasłem „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą” w ramach akcji #Szkoła Pamięta 2022.

Uczniowie klasy 5b i 6a pod opieka nauczycieli: Anety Stańkowskiej, Urszuli Merdy i Anety Kołodziejczyk – Słowik przedstawili wiersze mówiące o jesiennej zadumie, o przemijaniu, wędrowaniu, niepotrzebnym lęku przed śmiercią oraz oddali hołd zmarłym nauczycielom, kapłanom, żołnierzom i wszystkim bliskim. Refleksyjny i wzruszający program przybliżył atmosferę i nastrój święta oraz skłonił do przemyśleń na temat przemijania. W naszej szkole listopadowa zaduma udzieliła się wszystkim, dorosłym i dzieciom. W tym dniu uczniowie udali się na cmentarz, by uczcić pamięć bliskich, znajomych, nauczycieli, bezimiennych bohaterów, żołnierzy oraz ludzi zapomnianych.