"Jak przygoda to tylko w Warszawie"

28 października 2022

W dniach 11-12 października 2022r. Uczniowie klas 5-8 wraz z nauczycielami p. Anetą Stańkowską, Urszulą Merdą, Donatą Porwit i panią pedagog Agnieszką Piórkowską udali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Pierwszego dnia zwiedzili Zamek Królewski, Stare Miasto, potem udali się na Plac Piłsudskiego, by tam zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza.

Akurat odbywała się zmiana warty…. Niezwykle ciekawym miejscem dla uczestników wycieczki był PGE Narodowy. Wśród naszych uczniów jest wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. Gdy weszli na trybuny i wspięli się na ich szczyt, z góry podziwiali ogrom tego obiektu. Naprawdę robi wrażenie! Natomiast drugi dzień spędzili bardziej naukowo. Mieli okazję zobaczyć z 32 piętra Pałacu Kultury i Nauki panoramę Warszawy, później eksperymentowali w Centrum Nauki Kopernik. Jest to interaktywne centrum nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości poznania świata i uczenia się . Mieli okazję dokonać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń,wszechświata. Wycieczka była bardzo udana, uczniowie zobaczyli wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miejsce.