„… bo Polska jest w moim sercu”

10 listopada 2022

Biel i czerwień. Dumnie powiewające flagi i wysoko podniesione głowy. Baczność. I hymn wybrzmiewający z najcieplejszych zakamarków dziecięcych serc. Bo o Polsce mówić trzeba z miłością, z szacunkiem wspominać przeszłość, która współtworzy teraźniejszość i buduje przyszłość. Opowieść o Polskości przedstawiona przez uczniów naszej szkoły z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości była nie tylko wyjątkowym widowiskiem artystycznym, ale też przekazem najwartościowszych treści patriotycznych. Wykładem, który porwał widzów w czasy niewoli, buntu i wreszcie radosnego wezwania: „Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą…”

Po uroczystym odśpiewaniu hymnu o godzinie 11.11 uczniowie mieli okazję uczestniczyć w akademii przygotowanej przez klasę 4a wraz z wychowawczynią panią Angeliką Listowską. Czwartoklasiści zaprezentowali pieśni i teksty o charakterze patriotycznym, wprowadzając nastrój należytej powagi i zadumy. Dużym atutem występu okazały się stroje z epoki, w których wystąpili młodzi artyści oraz niezwykle piękna, symboliczna dekoracja przygotowana, jak zawsze, z największą starannością przez panią Anetę Kołodziejczyk- Słowik.

Widowisko było niezwykle ciepło przyjęte przez uczniów. Spodobała im się forma przekazu, a i treść odnalazła w młodych sercach i umysłach swoje miejsce. Jak widać patriotyzm to wartość ponadczasowa, wartość, o którą trzeba zabiegać, dbać i poznawać od najwcześniejszych lat. Tylko wtedy biało-czerwona powiewać będzie naprawdę dumnie.