Pasowanie na świetliczaka 2022

14 listopada 2022

Jak co roku w naszej szkole na świetlicy szkolnej odbyło się pasowanie na świetliczaka. W dniu 10.11.22r. uroczystość przygotowała i przeprowadziła pani Barbara Hulbój wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego Małgorzatą Datoń z kl. VIII a oraz Joanną Krawczyk z kl. VI.

Pasowani byli nasi najmłodsi uczniowie z kl. I a i I b, którzy licznie i chętnie uczestniczą w zajęciach świetlicowych. Podczas pasowania pierwszaki odgadywały zagadki o różnej tematyce. Była konkurencja z próbą smaku co jesz: kwaśne, gorzkie czy słodkie? Uczniowie odśpiewali nasz hymn świetlicowy i udowodnili, że doskonale znają regulamin świetlicy. Konkurencja z wypiciem soku z cytryny też nie stanowiła problemu dla uczniów. Po odczytaniu roty świetliczaka odbyło się uroczyste ślubowanie. Medale pamiątkowe wręczała osobiście pani dyrektor Halina Frączek. Wśród zaproszonych gości była pani wicedyrektor Justyna Głowacz oraz nauczyciele uczący w świetlicy pani Maria Bilińska oraz pani Katarzyna Czopik. Dzień, w którym odbyło się pasowanie na świetliczaka, był też Międzynarodowym Dniem Jeża. W związku z tym uczniowie wykonali pracę plastyczną o tej tematyce z użyciem przypraw. Wysłuchali informacji na temat tego ssaka, który jest pod ochroną. Najważniejsze, że uśmiech i dobry humor towarzyszył uczniom podczas całej uroczystości.