Luty i #LabolatoriaPrzyszłości

3 marca 2023

Luty to kolejny miesiąc, w którym pracujemy z pomocami i środkami dydaktycznymi zakupionymi w ramach programu "Labolatoria Przyszłości". Tym razem w ogólnoszkolnej akcji profilaktycznej "Stop nałogom" pedagog szkolny Pani Agnieszka Piórkowska przeprowadziła pogadanki i działania pod hasłem : "Emotikon palacza" przy udziale otrzymanego sprzętu nagłaśniającego. Podczas spotkania klas I - III wylosowano nagrody dla chętnych, którzy postanowili włączyć się w akcję. Świadomość dbałości o własne zdrowie to bezcenny dar, o którym powinniśmy stale przypominać mając na uwadze troskę o prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży.

Podczas zajęć świetlicowych uczniowie korzystali z krosna zakupionego w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. Drewniane krosno tkackie było nie lada atrakcją dla uczniów korzystających z zajęć świetlicowych. Technikę tkania uczniowie poznawali od podstaw. Wykorzystali w swej pracy grzebień do przesuwania oraz patyczek do przeplatania. Zajęcia pozytywnie wpływają na wyobraźnie, wspomagają rozwój motoryki małej – precyzję ruchów palców i dłoni. Krosno wspiera koncentrację dziecka i cierpliwość.

Uczniowie klasy 2 podczas zajęć rozwijających zainteresowania ćwiczyli wyobraźnię i logiczne myślenie. Pracowali z tangramami wykonanymi przy pomocy laminarki zakupionej w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".