Pierwszy Dzień Wiosny i Dzień Samorządności w SP 22

23 marca 2023

A może tak dziecięce rządy? Świeże umysły, ciekawe spojrzenie na problemy i niegasnący optymizm. Władza w rękach uczniów? Owszem, szczególnie, jeśli ich panowanie będzie przebiegało pierwszego dnia wiosny pod okiem doświadczonych pracowników.

21 marca, na dwie godziny, nasza szkoła przeszła niemałą rewolucję. Uczniowie przejęli stery zarówno w najważniejszych gabinetach, jak i w salach lekcyjnych. Próba okazała się strzałem w dziesiątkę- Dzień Samorządności rozpoczął się od symbolicznego przejęcia klucza, znaku władzy w szkole, przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego- Szymona Sobóla, Małgorzatę Datoń i Wiktorię Kocot. Uczniowie zostali zapoznani z obowiązkami dyrektora szkoły, wicedyrektora i sekretarki. Mieli okazję lepiej poznać specyfikę pracy i zakres zadań osób zarządzających placówką. Jak się przekonali, pracy było bardzo wiele, a i niespodziewane telefony także zmuszały do podejmowania odpowiedzialnych i kompetentnych decyzji.

Na tym jednak nie koniec. Sporo zmieniła się również szkolna portiernia, gdzie obowiązki przejęły nowe panie woźne. Jeszcze więcej zmian pojawiło się w szkolnych salach. Tam lekcje prowadzili uczniowie, a nauczyciele zajęli miejsca w ławkach. Zajęcia, jak można się było spodziewać, prowadzone były według „najnowszych trendów metodyki”, z ogromnym zaangażowaniem samych prowadzących.

Jak widać pomysłów na ciekawe spędzenie pierwszego wiosennego dnia jest wiele, ten z pewnością przejdzie do jednych z ciekawszych.