Dbamy o bezpieczeństwo i zdrowie

17 kwietnia 2023

Znajomość zagadnień związanych z odpowiedzialnością karną młodych ludzi stała się tematem czwartkowego spotkania (13.04) uczniów klas 8 z przedstawicielami KMP w Jaworznie. W czasie spotkania osoby prowadzące określiły jakie czyny podlegają odpowiedzialności i jaka jest granica wieku poza  którą odpowiada sprawca czynu a nie rodzic. Ponadto w tym dniu SP22 odwiedziła Pani Justyna Więcławek, pracownica PSSE w Jaworznie, przekazując istotne informacje dotyczące szkodliwości palenia papierosów oraz proponując  doświadczenie w postaci wykorzystania narko- i alkogoogli. Z pewnością oba spotkania dostarczyły wiele cennej wiedzy i skłoniły do zastanowienia nad obraną drogą życiową i wyznawanymi wartościami.