Kwiecień i #LaboratoriaPrzyszłości

8 maja 2023

W oczekiwaniu na najważniejsze świąteczne wydarzenie, jakim jest Wielkanoc, uczniowie naszej szkoły przygotowali występ, będący połączeniem tańca i lirycznych rozważań. Zadania nie były łatwe, ale uczennice klasy 3b świetnie się spisały. Zaprezentowały trzy tańce nawiązujące do wydarzeń z Triduum Paschalnego. Dopełnieniem były refleksyjne rozważania, które przedstawili uczniowie klasy 8a oraz ich młodsza koleżanka z klasy 4a. Nad całością czuwały nauczycielki- pani Marta Czerniewicz i pani Donata Porwit. Całe wydarzenie zostało zarejestrowane za pomocą kamery, zakupionej w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Filmik z nagraniem: https://liblink.pl/aFOFs6vxi0

Warto podkreślić, że wspaniały koszyczek wielkanocny przygotowany przez uczniów naszej szkoły i panią Anetę Kołodziejczyk - Słowik również został przygotowany z użyciem bezprzewodowego pistoletu do klejenia na gorąco. Zapewniło to trwałość przyklejonych elementów.

Pani Katarzyna Czopik z biblioteki szkolnej wykorzystała w swojej pracy laminator do wykonania z uczniami zakładek do książek oraz trwałego zafoliowania dekoracji. Dzięki temu posłużą na kolejne lata.

W kwietniu uczniowie klasy I a podczas zajęć wykorzystując klocki INŻYNIER BLOCKS ćwiczyli małą motorykę oraz zdolności manualne. Tworzyli w grupach wspaniałe konstrukcje, które wprawiali w ruch. Współpracując razem planowali, myśleli logicznie a także wspólnie rozwiązywali napotykane problemy.