Życie ludzkie jest cenne – spotkanie w Domu Pomocy Społecznej w Jaworznie.

12 maja 2023

Drugi człowiek. Czasem tak łatwo przejść obok. Odwrócić głowę, przymknąć oczy. Iść przed siebie. Szczególnie łatwo, gdy ten drugi człowiek jest stary, mocno doświadczony przez los, często chory i porzucony. Tak jednak wcale nie musi być. O tym właśnie uczy idea wolontariatu. Te wartości staramy się przekazywać naszym uczniom, chcemy pokazać im, że życie ludzkie jest cenne w każdej odsłonie.

W ramach działalności wolontariatu Iskra nasi uczniowie w dniu 10 maja 2023r. odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Jaworznie. Przywieźli ze sobą drobne upominki – kosmetyki, środki higieniczne, słodycze. Wszystkie zostały przekazane przez uczniów naszej szkoły, za co serdecznie dziękujemy i uczniom, i rodzicom.

Podczas spotkania uczniowie poznali zasady funkcjonowania Domu, mieli też możliwość porozmawiania z terapeutkami i mieszkańcami. Bardzo dziękujemy naszym uczniom za ich zaangażowanie, ciepło i ogromną życzliwość.