Czytamy z sercem - ogólnopolska akcja czytelnicza

5 października 2023

W dniach od 29.09. do 5.10. br. w naszej szkole trwały różnorodne działania z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania i Światowego Dnia Serca. Promowaliśmy czytelnictwo zachęcając dzieci i młodzież do czytania nie tylko o sercu. Rozwijaliśmy swoją wiedzę i wyobraźnię. Zachęcaliśmy do dbania o zdrowie serca.

Uczennice klasy 5 wykonały plakat pt.: ”Jak dbać o serce”, który był eksponowany na drzwiach biblioteki. Czytelnicy oglądali wystawę poświęconą sercu, modele budowy serca oraz książki popularnonaukowe, które można było wypożyczyć. Na gazetce ściennej można było przeczytać ciekawostki o sercach zwierząt oraz wiele materiałów dotyczących serca ludzkiego i pierwszej pomocy przedmedycznej.

Odbyły się również :

- Kreatywna przerwa dla klas 4-8, zajęcia świetlicowe dla klas 1-3

- Quiz wiedzowy o pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas 7 i 8 (1 miejsce - Jakub Frączkiewicz, 2 miejsce - Filip Maciążek, 3 miejsce – Igor Miterka)

- Spacer z sercem – klasa 1 rozdawała wśród mieszkańców Jelenia ulotki promujące dbanie o serce oraz kartę ze zdrowymi nawykami dla serca.

Patronem akcji jest Fundacja Serce Dziecka.

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć.