Październik miesiąc dobroci dla zwierząt

23 października 2023

W dniu 19.10.2023r. uczniowie z klasy VIb wraz z uczniami korzystającymi z opieki świetlicowej uczestniczyli w spotkaniu edukacyjnym pt: „Jesteśmy częścią przyrody”. Zajęcia prowadziła pani inspektor Gabriela Wróbel z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Odział w Jaworznie. Ciekawe zajęcia przypominały uczniom, że nasz stosunek do zwierząt jest miarą człowieczeństwa. Dla nas ludzi, zwierzę jest towarzyszem przez pewną, krótszą lub dłuższą część naszego życia, jednak my dla zwierząt powinniśmy być odpowiedzialnymi opiekunami na całe życie. Podczas Światowego Tygodnia Zwierząt TOZ w Polsce zachęca do adopcji zwierząt, a także piętnuje znęcanie się nad nimi. Inspektorzy TOZ w ciągu całego roku realizują kilkanaście tys. interwencji w terenie ratujących zwierzęta. Pani inspektor G. Wróbel przekazała dyplom oraz podziękowanie dla uczniów, nauczycieli, rodziców za udział w zbiórce karmy dla bezdomnych kotów i psów.

Opiekunowie Wolontariatu bardzo dziękują uczniom za zaangażowanie.