14 listopada 2023

W dniu 14 listopada odbyło się Pasowanie na Czytelnika biblioteki szkolnej. Klasa 1a wraz z wychowawczynią p. Moniką Kieres uczestniczyła w bajkowej uroczystości, która zostanie w pamięci dzieci na długo. Rozbudzanie zainteresowania książką i biblioteką to ważne zadanie. Czytanie bowiem, niesie wiele korzyści na całe nasze życie:  pobudza wyobraźnię, ułatwia komunikację, wzbogaca słownictwo, zwiększa wrażliwość i wiedzę ogólną oraz uczy myślenia. Dzieci, które lubią czytać dla przyjemności z dużą swobodą piszą wypracowania, są kreatywne, tolerancyjne, pięknie wypowiadają się i posiadają dużą wiedzę o otaczającym świecie.

Podczas imprezy czytelniczej uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i specjalne Wyprawki Czytelnicze przysłane przez Instytut Książki w ramach kampanii Mała książka- wielki człowiek.

W drugiej części spotkania wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej brały udział w bajkowej rywalizacji. Dobra zabawa i wcielenie się uczniów w bajkowe postacie dało wiele radosnych przeżyć. Budowanie takich pozytywnych, dziecięcych wspomnień to ważne zadanie p. Kasi Czopik - bibliotekarki szkolnej.