Wyjazd do Teatru Rozrywki w Chorzowie na musical „ Koty”

27 listopada 2023

23 listopada uczniowie klas szóstej, siódmej i ósmej pod opieką nauczycieli: Urszuli Merdy i Anety Stańkowskiej mieli niezwykłą przyjemność obejrzeć musical „Koty” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Jest to przedstawienie na najwyższym artystycznym poziomie, które jednocześnie jest przystępne i ma mądre, uniwersalne przesłanie. Odbiorcą dzieła może być cała rodzina, od wnuka po babcię – każde pokolenie odnajdzie tam prawdy zgodne ze swoim poziomem rozwoju i doświadczeniem życiowym. Sztuka jest nośnikiem niezwykłej, pozytywnej energii. Wszystko dopracowane jest w najmniejszych szczegółach. Znakomita obsada, dekoracje, śpiew, oświetlenie, taniec. Widz zostaje porwany w niezwykły świat bohaterów- kotów. Koty wyginają grzbiety, miękko stąpają łapkami po ziemi. Czasem znienacka rozlegnie się lekkie, pełne irytacji prychnięcie. Pod rozgwieżdżonym niebem, w mroku opustoszałej fabryki koty zbierają się na doroczny bal. Wyczekują swojego przywódcy, Nestora. Tej nocy jeden z dachowców otrzyma szansę na odkupienie win i kolejny żywot.

W Teatrze Rozrywki zawsze można liczyć na wyjątkowe artystyczne doświadczenia. Uczniowie długo zapamiętają ten wyjątkowy, popołudniowo- wieczorny wyjazd.