Mikołajkowa zbiórka w świetlicy szkolnej

12 grudnia 2023

Wspólne aktywne akcje Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Klubu Wolontariatu „Iskra” w Szkole Podstawowej nr 22 w Jaworznie jednoczą całą społeczność lokalną. Opiekunowie wraz z uczniami podejmują się różnych wyzwań. W dniu 6.12.2023r. w świetlicy szkolnej odbyła się mikołajkowa zbiórka. Uczniowie mogą przynosić słodycze, które zbierane są dla Powiatowej Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Jaworznie. Akcja ta, jak i zbiórka dla hospicjum potrwa do 15.12.2023r. Szkolny Wolontariat współpracuje systematycznie z instytucjami działającymi na terenie naszego miasta m.in. Hospicjum, Dom Pomocy Społecznej, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Cyklicznie opiekunowie wraz z uczniami przeprowadzają różne akcje: kwiaty i owoce z okazji Dnia Kobiet dla Hospicjum, zbiórka karmy dla schroniska, „Postaw kwiatek na parapet”, Dzień Życzliwości. Rodzice, uczniowie, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły zawsze chętnie otwierają serca na potrzeby słabszych i potrzebujących. Dnia 5 grudnia 2023 r. obchodziliśmy Dzień Wolontariusza w naszej szkole. Z tej okazji uczniowie, którzy dzielnie i aktywnie włączają się we wszystkie działania otrzymali pamiątkową zawieszkę z słoniem na szczęście.

Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami przygotował również piękne kartki z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Jedną z przeprowadzanych akcji w tym świątecznym czasie jest Szkolny Kalendarz Adwentowy dla klas IV -VIII. Każdego dnia uczniowie otrzymują nowe zadania, które nie tylko rozwijają ich kreatywność, ale i dostarczają wiele radości. Zwycięzca, osoba która zrealizuje wszystkie zadania, jest nagrodzona podczas apelu szkolnego. Niezwykle piękne jest to, że nasi uczniowie mają tak otwarte serca i chętnie dzielą się tym, co dobre. Jesteście wspaniali!

Barbara Hulbój

Donata Porwit