Otwarcie boiska sportowego

25 czerwca 2018

Chyba nikt z nas nie wątpi, że aktywność fizyczna to ważny element, który ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie i kondycję psychofizyczną. Dobrze, gdy oprócz świadomości i chęci stworzone są odpowiednie warunki, gdzie możliwe jest rozwijanie swoich zainteresowań.

Otwarcie boiska wielofunkcyjnego w naszej szkole

Od kilku dni nasza szkoła ma prawdziwy powód do dumy. 18 czerwca odbyło się bowiem oficjalne otwarcie boiska, którym mogłyby poszczycić się najlepsze kluby sportowe. Wydarzenie połączone było z Dniem Sportu, który organizowany jest już kolejny rok i cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Wśród zaproszonych na tę okoliczność gości był Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert, Wiceprezydent Miasta Tadeusz Kaczmarek oraz przedstawiciele Rady Miasta, Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, dyrektorzy szkół i przedszkoli, radni, posłowie.

Uroczystość rozpoczął występ naszych wychowanków, którzy zaprezentowali swoje duże umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne.

Dużo emocji wzbudziło przecięcie wstęgi przez Prezydenta oraz pierwsze strzały do bramki i rzuty do kosza w wykonaniu naszych wyjątkowych gości.

Boisko, poświęcone przez księdza proboszcza naszej parafii, od pierwszych chwil stało się głównym punktem tego dnia. Uczniowie przez kilka godzin walczyli o Puchar Dyrektora Szkoły, sprawdzając się w różnych konkurencjach sportowych. Ostatecznie tę wyjątkową nagrodę zdobyła klasa VI B. Drugie miejsce zajęli uczniowie klasy V B, a trzecie – IV A i VI A. Zwycięzcom gratulujemy.

Jesteśmy przekonani, że nowy obiekt sportowy przyczyni się do rozwijania sportowych pasji oraz relacji opartych o szacunek i przyjaźń.