Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Przejdź do - Europejski Tydzień Szczepień

Europejski Tydzień Szczepień

Europejski Tydzień Szczepień (24 -30 kwietnia) to inicjatywa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Tegoroczne hasło brzmi: Ratowanie życia poprzez szczepienia. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami w załącznikach.

23 kwietnia 2024
Przejdź do - Dzień Kucharza w naszej szkole

Dzień Kucharza w naszej szkole

W ramach doradztwa zawodowego realizowanego w naszej szkole 11 kwietnia 2024 r. klasa 7 własnoręcznie wykonała muffiny. Uczniowie w grupach zapoznali się z techniką wykonania ciasta, zasadami BHP w pracy kucharza - cukiernika, a także nauczyli się dbać o porządek na swoim stanowisku pracy. Dzięki uprzejmości Pań pracujących w kuchni nasze muffiny na 20 minut wylądowały w piecu. A potem -  potem czekała nas już tylko przyjemność jedzenia!

"Z zawodem w tle"

W dniu 27.03.2024r. uczniowie klas 8 po raz pierwszy brali udział w konkursie branżowym "Z zawodem w tle" w ZSP nr 4. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z kl. 8 a: Karol Wierzbiak, Adam Uchwat oraz Oliwier Zagórski. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań wśród uczniów szkół podstawowych branżami: ekonomiczną, gastronomiczną, hotelarską, turystyczną, wyłanianie, wspieranie i motywowanie uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu zainteresowań zawodowych oraz uświadamianie uczniom ich predyspozycji zawodowych. Za udział w konkursie uczniowie otrzymali dyplom i słodki upominek.

Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Święto Patrona Szkoły

Przeszłość i przyszłość, wbrew pozorom, nie są wcale odległymi obszarami. Obie składają się na czas obecny- przeszłość, bo buduje fundamenty tożsamości narodowej, daje poczucie wspólnoty i przynależności do konkretnej grupy. Przyszłość, bo otwiera początek czegoś nowego, co pozwala rozwijać się i tworzyć. Dlatego tak ważne jest w procesie wychowania odwołanie do historii, do zdarzeń i ludzi. Do bohaterów narodowych.15 marca w naszej szkole obchodziliśmy ważne święto-Dzień Patrona Szkoły, gen. Józefa Bema. Z tej okazji uczniowie klasy piątej przygotowali wyjątkowy występ. Nad całością czuwała pani Angelika Listowska, która wspólnie z wychowankami przeniosła naszych uczniów do dawnej Polski, czasów generała Bema. Polonez w wykonaniu piątoklasistów zachwycił wszystkich. Barwne stroje, suknie z epoki (przygotowane przez panią Bożenę Gorzwską-Skulich) oddały ducha czasu, a muzyka pozwoliła w pełni odczuć niezwykły urok tańca.Nie zabrakło wierszy i piosenek podkreślających rolę Patrona w walce o uzyskanie wolności przez Polskę, Turcję i Węgry. Dodatkowym atutem występu była prezentacja multimedialna i barwna dekoracja wykonana przez panią Anetę Kołodziejczyk-Słowik.Jak widać życiorysy Wielkich Polaków nie muszą być nudne. Dla naszych uczniów stały się inspiracją.
19 marca 2024
Przejdź do - Nowe narkotyki - Nowe zagrożenia - Wojewódzka akcja informacyjno - edukacyjna

Nowe narkotyki - Nowe zagrożenia - Wojewódzka akcja informacyjno - edukacyjna

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jaworznie prowadzi działania w zakresie profilaktyki środków psychoaktywnych na terenie miasta Jaworzna, poprzez realizację Wojewódzkiej Akcji informacyjno-edukacyjnej pt. "Nowe narkotyki - Nowe zagrożenia". Nowe narkotyki są groźną trucizną, na jaką narażeni są młodzi ludzie, prowadzą do uzależnienia, zatruć, chorób, a nawet zgonów. Problem związany z używaniem substancji psychoaktywnych, w tym nowych narkotyków przez młodzież jest wciąż aktualny, w związku z czym istnieje dalsza potrzeba objęcia edukacją i profilaktyką młodych ludzi. Głównym celem Akcji jest zapobieganie używaniu sybstancji psychoaktywnych, w szczególności nowych narkotyków, ale także alkoholu, tytoniu oraz leków przez osoby młode.

21 lutego 2024
Przejdź do - Aktywna klasa - promowanie aktywności fizycznej!

Aktywna klasa - promowanie aktywności fizycznej!

Od listopada do lutego nasza szkoła brała udział w konkursie Aktywna klasa. Zadaniem konkursowym było nagranie filmu z prezentacją przerw, które zorganizowaliśmy dla uczniów. Projekt miał na celu promowanie aktywności fizycznej i zapobieganiu uczniowskiej nudzie. Ciekawe, aktywne przerwy gwarantują rozładowanie złości, agresji i poprawiają bezpieczeństwo w szkole. Prowadzone działania Stop dla hałasu w szkole niosły korzyści prozdrowotne, relaksowały i dały możliwość wyciszenia, uspokojenia się. Dzięki naszym przerwom uczniowie wspólnie odpoczywali, integrowali się i miło spędzali czas.

Pozostało oczekiwać na wyniki konkursu, które zostaną opublikowane w marcu. Trzymamy mocno kciuki za naszą szkołę!

Organizatorami konkursu pod patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna są Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie oraz Gminna Rada Działalności Pożytku Publicznego w Jaworznie.

Zachęcamy do oglądania filmu:

19 lutego 2024

Bezpieczne ferie 2024

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jaworznie informuje, że w terminie 15 stycznia 2024r. do 25 lutego 2024r. na terenie województwa śląskiego realizowana będzie wojewódzka akcja "Bezpieczne Ferie 2024". Celem akcji jest stworzenie bezpiecznych warunków wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie maista Jaworzna.

26 stycznia 2024
Przejdź do - Przepis na na bezpieczne ferie - zapraszamy na krótki film

Przepis na na bezpieczne ferie - zapraszamy na krótki film

PRZEPIS NA BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

Wrzuć do garnka rozsądku troszeczkę
i już nie wejdziesz na zamarzniętą rzeczkę.

Gdy wyobraźni trzy łyżki odliczysz
ominiesz górki w pobliżu ulicy.

Dodając kubek rozwagi i miodu,
nie przypniesz sanek do samochodu.

Wszystko przyprawisz szczyptą uwagi,
nie rzucisz śnieżką w twarz kolegi.

Wypij napoju dwie filiżanki,
resztą poczęstuj wszystkie koleżanki.

Przepis wspaniały, działa błyskawicznie,
Bawiąc się świetnie zachowasz