Święto Patrona Szkoły

19 marca 2024
Przeszłość i przyszłość, wbrew pozorom, nie są wcale odległymi obszarami. Obie składają się na czas obecny- przeszłość, bo buduje fundamenty tożsamości narodowej, daje poczucie wspólnoty i przynależności do konkretnej grupy. Przyszłość, bo otwiera początek czegoś nowego, co pozwala rozwijać się i tworzyć. Dlatego tak ważne jest w procesie wychowania odwołanie do historii, do zdarzeń i ludzi. Do bohaterów narodowych.15 marca w naszej szkole obchodziliśmy ważne święto-Dzień Patrona Szkoły, gen. Józefa Bema. Z tej okazji uczniowie klasy piątej przygotowali wyjątkowy występ. Nad całością czuwała pani Angelika Listowska, która wspólnie z wychowankami przeniosła naszych uczniów do dawnej Polski, czasów generała Bema. Polonez w wykonaniu piątoklasistów zachwycił wszystkich. Barwne stroje, suknie z epoki (przygotowane przez panią Bożenę Gorzwską-Skulich) oddały ducha czasu, a muzyka pozwoliła w pełni odczuć niezwykły urok tańca.Nie zabrakło wierszy i piosenek podkreślających rolę Patrona w walce o uzyskanie wolności przez Polskę, Turcję i Węgry. Dodatkowym atutem występu była prezentacja multimedialna i barwna dekoracja wykonana przez panią Anetę Kołodziejczyk-Słowik.Jak widać życiorysy Wielkich Polaków nie muszą być nudne. Dla naszych uczniów stały się inspiracją.