Z wizytą w TURBO - TEC - po co wymieniać - ZREGENERUJ!

12 grudnia 2023

Tradycyjnie przełom listopada i grudnia to czas wizyt zawodoznawczych w ramach Jaworznickiego Maratonu Przedsiębiorczości. Klasę VIII naszej szkoły gościła firma Turbo - Tec mieszcząca się w jaworznickiej strefie przemysłowej. TURBO - TEC to dynamicznie rozwijająca się firma z branży motoryzacyjnej, zajmująca się regeneracją części samochodowych, a tym samym wpisująca się w modny i wręcz konieczny nurt Eco. W czasie części teoretycznej spotkania uczniowie zapoznali się z historią  firmy i jej planami na przyszłość, a w części praktycznej zobaczyli funkcjonowanie zakładu niejako "od środka". W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się, jakie kompetencje i kwalifikacje są szczególnie cenione i poszukiwane w branży automotive. Mieli także okazję zapoznać się ze sposobem uczenia się opartym o filozofię uczeń - mistrz, bowiem podczas wdrażania do pracy osoby nowo zatrudnionej właśnie w oparciu o taki schemat działania wprowadza się pracownika w tajniki pracy w tym zakładzie.