„Uśmiechając się do drugiego człowieka, otwierasz drzwi Betlejemskiej Stajenki…”

19 grudnia 2023

Warto budować to, co piękne, co niesie ze sobą dobro i zachęca do jeszcze większej miłości. Warto z drugim człowiekiem zadumać się i spojrzeć w głąb siebie. Warto też otworzyć szeroko oczy i dostrzec ciepło w oczach spoglądających w naszą stronę.

Kolejne Boże Narodzenie przed nami. Z każdą chwilą zbliżamy się do tajemnicy, która nie tylko zachwyca, ale i wzmacnia, daje nadzieję, pociesza. Blask Betlejemskiej Gwiazdy ukryty w kolędach i pastorałkach rozgrzewa serca, krusząc wszystko, co ciemne i bolesne. O tym pięknie właśnie śpiewali nasi uczniowie podczas kolejnego już koncertu Świąteczno- Noworocznego. Długie godziny ćwiczeń przyniosły wspaniałe efekty. Młodzi artyści zaprezentowali się znakomicie, dostarczając przybyłym gościom moc wzruszeń. Kolorowe stroje i wspaniała dekoracja dopełniały całości. Śpiew, muzyka i taniec na dobre wprowadziły licznie przybyłych gości w świąteczny nastrój. Oprócz występów na przybyłych czekała miła kawiarenka z pysznymi ciastami przygotowanymi przez rodziców naszych uczniów. Było też stoisko z pachnącymi pierniczkami, barwnymi kartkami świątecznymi oraz niezwykłymi obrazami malowanymi na desce. Wszystko to wykonane zostało przez naszych uczniów.

Radosna atmosfera nie mijała do wieczora. Wspólne śpiewanie i spotkania były okazją do wzruszających czasem rozmów, które zbliżały i łączyły. A przecież o to chodzi. O bliskość, gotowość do bycia obok, serdeczność. Koncert był nie tylko wspaniałym popisem umiejętności dzieci, ale również ważnym doświadczeniem. Okazją, by spojrzeć na drugiego człowieka i zachwycić się nim. By wspólnie rozpocząć przeżywanie największej Prawdy i Miłości.

Drodzy Państwo, niech zbliżające się Święta przyniosą Państwu wiele dobra i piękna, niech trwają w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Życzymy spokojnych, szczęśliwych Świąt!